جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
شناسايي نشانگرهاي ‌زيستي بيماري‌ها، با نانوذرات هيدروژلي
-(0 Body) 
شناسايي نشانگرهاي ‌زيستي بيماري‌ها، با نانوذرات هيدروژلي
Visitor 128
Category: دنياي فن آوري
پژوهشگران دانشگاه جرج ماسون با استفاده از فناوري‌نانو ابزار جديدي را اختراع نموده‌اند که مي‌تواند به بهبود چشمگير در نتايج درمان بيماري‌هايي مانند سرطان يا ساير بيماري‌ها منجر گردد. اين ابزار تشخيصي جديد، منحصراً براي يافتن نشانگرهاي‌ زيستي پروتئيني جديد در خون مناسب بوده و بيماري‌هاي خاص را با حساسيت بالا و در مراحل اوليه ـ که درمان موثرتر است ـ ‌شناسايي مي‌نمايد.
دانشمندان مرکز مطالعات کاربردي پروتئين و پزشکي مولکولي(CAPMM) در دانشگاه جرج ماسون، نانوذرات هيدروژلي هوشمندي را توسعه داده‌اند که با نمونة خون فرد بيمار مخلوط شده، بلافاصله نشانگرهاي ‌زيستي پروتئيني را جذب مي‌کند و زماني که براي آناليز استخراج مي‌شوند، آنها را از تخريب محافظت مي‌نمايد. با توجه به اظهارات اين دانشمندان، اين فرايند نقطة عطفي در ‌شناسايي نشانگرهاي ‌زيستي و آناليز آنهاست، زيرا در اين فرايند، اين مولکول‌ها بلافاصله نگهداري، محافظت و تثبيت مي‌شوند؛ کاري که در فناوري‌هاي ديگر قابل انجام نيست.
لانس ليوتا، رئيس اين مرکز، مي‌گويد:" اين ذرات کوچک همانند يک جاروبرقي نانومتري هستند که اين مولکول‌ها را از درون خون بيرون مکيده، سپس آنها را براي آناليز‌هاي بيشتر در جايي تثبيت مي‌کنند."
هم اکنون، پژوهشگران اين مرکز در حال استفاده از اين فرايند جديد در مورد سرطان، بيماري‌هاي عفوني، بيماري آلزايمر، بيماري جنون جواني و بيماري‌هاي قلبي- عروقي هستند، ولي به گفته آنها، اين نانوذرات کاربردهاي ديگري نيز دارند.
آلساندرا لوچيني، سرپرست اين گروه تحقيقاتي، مي‌گويد:" اين نانوذره رفتار بي‌نظيرِ يک سيستم تفکيک دو به سه‌بعدي در يک ذره را دارد و مي‌تواند در ساير کاربردها؛ مانند پاک‌سازي محيط و دياليز سريع خون در بيماران پيوندي، نيز استفده شود."
امانوئل پتريکوين، دستيار رئيس مرکز CAPMM، مي‌گويد: "مؤسسة ملي سلامت و مؤسسة ملي سرطان سرمايه‌گذاري مشترک و قابل توجهي را در زمينة ‌شناسايي نشانگرهاي ‌زيستي و روش‌هايي براي جمع‌آوري و انتقال نمونه، انجام داده‌اند. مهم‌ترين مشکل در مسير اين پژوهش‌ها، تخريب سريع اين نشانگرهاي‌ زيستي به محض گرفتن خون از بيمار است."
پتريکوين مي‌گويد: "ما معتقديم که اولين ابزارهاي عملي براي برآوردن چندين نياز عملي در زمينة نشانگرهاي زيستي را توسعه داده‌ايم."
اين محققان نتايج کار خود را در مجلة Nano Letters منتشر کرده‌اند.
منبع: http://www.nanowerk.com/news
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image