جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
فناوريهاي سلول بنيادي ظرف ده سال آينده در درمان بيماريها و التيام آسيب‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
-(0 Body) 
فناوريهاي سلول بنيادي ظرف ده سال آينده در درمان بيماريها و التيام آسيب‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
Visitor 312
Category: دنياي فن آوري
يك دانشمند ژاپني كه پايه جديدي را در تهيه سلولهاي بنيادي بنا نهاده است مي‌گويد فناوريهاي سلول بنيادي ظرف ده سال آينده در درمان بيماريها و التيام آسيب‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
به گزارش خبرنگار سايت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاري فرانسه ، “شينيا ياماناكا” از دانشگاه كيوتو كه گروه تحقيقاتي وي در ماه نوامبر با برنامه‌ريزي مجدد سلولهاي پوست انسان، سلول‌هايي كاملا شبيه به سلولهاي بنيادي حاصل از جنين انسان به وجود آورد، مي‌گويد فناوري جديد به حدي ساده است كه بسياري از آزمايشگاهها براي دستيابي به موفقيتهاي بيشتر در اين زمينه با هم رقابت مي‌كنند.
وي مي‌گويد اين فناوري در مورد برخي بيماران و برخي بيماريها كمتر از ? 10?سال و در مورد برخي ديگر از بيماريها بيشتر از ? 10?سال طول مي‌كشد تا وارد چرخه درمان شود.
سلولهاي بنيادي، سلولهاي اوليه‌اي هستند كه در نهايت به ? 220?نوع سلول مختلف در بدن انسان تمايز مي‌يابند.
سلولهاي بنيادي قابليت عظيمي براي درمان و معالجه بيماريها دارند زيرا مي‌توانند جايگزين سلولها، بافت‌ها و اندامهاي آسيب ديده يا بيمار بدن شوند.
با اين‌حال، تحقيقات سلولهاي بنيادي جنجال بسياري برانگيخته است زيرا استخراج سلولهاي بنيادي تاكنون مستلزم نابودي جنين بوده است.
تحقيقات اين دانشمندان ژاپني كه با پژوهشگران آمريكايي به سرپرستي جيمز واتسون از دانشگاه ويسكانسين در مديسن همكاري داشته‌اند مورد تمجيد منتقدان تحقيقات بر روي جنين قرار گرفته است.
اين تحقيقات از آن زمان شتاب گرفته است. به گفته ياماناكا پنج آزمايشگاه در آمريكا و چندين آزمايشگاه در ژاپن تاكنون از سلولهاي پوست انسان موسوم به ? ، iPS?سلولهاي بنيادي بدست آورده‌اند.
وي اين موفقيت‌ها را به علت سادگي زياد اين فناوري مي‌داند. گرفتن سلولهاي بنيادي از سلولهاي پوست، فقطط به فناوري پايه و زيست‌شناسي سلولي نياز دارد و تجهيزات يا فناوري خاصي نمي‌خواهد.
ياماناكا مي‌گويد وجود رقباي بسيار در اين حوزه تحقيقاتي فشار رواني زيادي بر او وارد كرده است، اما اين رقابت‌ها همه چيز را سرعت مي‌بخشد.
وي اين رقابتها براي بيماراني كه در انتظار درمان هستند نويدبخش مي‌داند.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image