جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
بدترين تنظيمات پيش فرض ويندوز
-(0 Body) 
بدترين تنظيمات پيش فرض ويندوز
Visitor 250
Category: دنياي فن آوري
اگر شما از ويندوز استفاده مي کنيد احتمالا”بارها با کارکرد مداوم هارد ديسک و يا کندي هاي مختلف روبرو شده ايد که به خصوص وقتي روي نوت بوک خود هستيد موجبات تخليه سريع تر باطري را فراهم مي کند. با هم برخي از اين پيش تنظيمات را که نفرت انگيزترين پيش فرضهاي موجود در ويندوز هستند را بررسي مي کنيم.
1-موتور کند ذهن جستجوي توکار ويندوز
کاربران مک و iOS مي دانند که Spotlight موجود در اين سيستمهاي عامل چقدر بي دردسر جستجو مي کند. در بين همه چيز! حتي محتواي چتهاي شما و هر چيزي که تصور کنيد. اما الگوريتم جستجوي موتور تو کار ويندوز آنقدر غير بهينه است که هارد ديسک شما مدام در حال کاوش خواهد ماند. اگر باور نمي کنيد به داخل Windows Services برويد و گزينه Windows search را غير فعال کنيد. خواهيد ديد که هارد ديسک شما آرام خواهد گرفت! شايد با اين کار جستجوي به روزي در اختيار شما نباشد اما اقلا”چراغ هارد ديسک شما روي اعصابتان نخواهد بود. خوشبختانه با اين کار سرچ ويندوز را هم از دست نخواهيد داد.
2-بوت کند يا لود کند؟ خودتان انتخاب کنيد!
اگر از قابليت Prefetch يا Super Fetch در ويندوز بهره بگيريد ممکن است کمي برنامه هاي شما سريع لود شوند اما در عوض بوت کامپيوتر شما روز به روز کندتر خواهد شد. هر قدر اين شناخت از برنامه ها بيشتر و فايلهاي مرتبط سنگينتر شوند بوت کندتر و لود برنامه هاي سريعتري خواهيد داشت. اگر دوست داريد بوت سريعتري داشته باشيد به داخل سرويسهاي ويندوز برويد و هر چيزي که با عنوانهاي ياد شده ديديد را Disable کنيد.
3-زايده اي به نام Windows defender
ميکروسافت با هدف ايجاد يک ديوار حداقلي از پايش بدافزارها روي همه نسخه هاي ويندوز برنامه ويندوز دفندر را به طور پيش فرض نصب و فعال کرده است. اگر شما آنتي ويروسي داريد که توان شناخت بدافزاري مناسبي در حيطه Spyware و Adware و …دارد مي توانيد از داخل سرويسهاي ويندوز ويندوز ديفندر را غير فعال کنيد. در بررسيهاي فني توسط منابع مختلف تخصصي ارزش و کارآمدي ويندوز ديفندر در حد بسيار پاييني ارزيابي شده است.
4-فضاي اختصاص يافته براي سيستم ريستور
سيستم ريستور گزينه خوبي براي بازگشت به گذشته است و مي تواند در مواقع بحراني کمک کند به گذشته نزديک رجعت کنيد و از دست يک نصب مجدد ويندوز راحت شويد. اما اگر پيش فرض اختصاص يافته براي اين کار (شامل فايلها و تنظميات سيستم) به دليل بزرگ بودن درايو شما حجم بالايي باشد ممکن است با يک حجم فراوان از اين ريستورهاي بي فايده که معمولا”از زمان آنها آنقدر گذشته که هرگز فکر بازگشت هم به آنها نخواهيد کرد، روبرو شويد. اين حجم فايل مداوم هارد شما را بي نظم و فراگمنت شده مي کنند. پس بهتر است با رفتن به تنظميات System restore يا System protection حجم اختصاص يافته را کاهش دهيد. متاسفانه ويندوز راه حل زماني براي پاک کردن اتوماتيک اين نقاط بازگشت پيش بيني نکرده است.
5-اين فايلهاي موجود در کول ديسک و دوربين دوست شما است!
هر بار که دي وي دي و يا کول ديسک و دوربين عکاسي به کامپيوتر وصل مي کنيد ناگهان ويندوز اتوماتيک شروع به اجراي سرخود دستوراتي پيش فرض مي کند که ممکن است باعث دردسر شما شود؟ فايلهاي داخل کول ديسک شما ناگهان باز مي شود. عکسهاي داخل دوربين عکاسي اتوماتيک وارد فولدر عکسها مي شود و يا حتي فيلمها و موسيقيها شروع به پخش و يا ريپ شدن مي کنند! خوب اگر دوست نداريد اين اتوماتيک اجرا شدن رخ دهد يه داخل کنترل پانل برويد و گزينه هاي AutoPlay را غير فعال کنيد.
نبايد فراموش کرد که براي شرکتي مانند ميکروسافت که سيستم عامل براي کودکان تا سالمندان طراحي مي کنند انتخاب يک بهينه کار دشواري است. اما معمولا”پيش فرضهايي که ميکروسافت در ويندوز انتخاب کرده است با سليقه کاربران عادي نيز سازگار نيست.

ارسال توسط کاربر محترم سايت :rezarayat
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image