جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
جايگزين کننده هاي متن و برنامه هاي مديريت کليپ بورد
-(1 Body) 
جايگزين کننده هاي متن و برنامه هاي مديريت کليپ بورد
Visitor 114
Category: دنياي فن آوري

نرم افزارهاي جانشيني متن (Text Substitution)
 

حتما زياد براي شما پيش آمده از برخي اسامي، عبارات، القاب و يا جملات تکراري در مقاله يا مطلب تان استفاده کنيد و بعد از مدتي تکرار، آنها علاوه بر وقت گير بودن خسته کننده هم بشوند. مثلا طبق سياست هاي سايت يا مجموعه اي که در آن فعاليت داريد، درون متن هنگام صحبت از رئيس جمهور کشور، بايد عبارت «محمود احمدي نژاد، رئيس جمهوري اسلامي ايران» را بنويسيد. يا اينکه به جاي عبارت ايران هنگام ذکر نام کشور حتما از «جمهوري اسلامي ايران» و مثلا به جاي آمريکا از «ايالات متحده آمريکا» استفاده کنيد.
در اين موارد يکي از کارهايي که سرعت کار را بسيار بالا مي برد، استفاده از برنامه هايي است که به صورت خودکار، کلمات خلاصه شما را شناسايي کرده و آنها را با متن کامل جايگزين مي کنند. با استفاده از چنين برنامه هايي، طبق تعريف پيش فرض خودتان، وقتي که در مثال بالا تايپ کنيد ايران يا ir برنامه به صورت خودکار اين کلمه را حذف کرده و عبارت جمهوري اسلامي ايران را به جاي آن قرار خواهد داد.
اين برنامه ها همچنين براي نوشتن کدها و تگ هاي اچ تي ام ال کمک بزرگي هستند. براي مثال شايد شما مجبور باشيد که براي آماده سازي و انتشار متن، آن را با کدهاي اچ تي ام ال آماده کنيد و امکان استفاده از اديتور را نداشته باشيد. در اين حالت استفاده از دستورات طولاني اچ تي ام ال، به خصوص کدهاي فرمت دهي متن که زياد تکرار مي شوند کار خسته کننده و بسيار وقت گيري خواهد بود. اما با استفاده از يک برنامه جانشيني متن مي توانيد تعريف کنيد که مثلا هر گاه شما عبارت \\پ را تايپ کرديد، برنامه به جاي آن کد کامل تگ پاراگراف را با تنظيمات لازم قرار دهد و شما به راحتي متن تان را در ميان آن تگ بنويسيد. از اين برنامه ها حتي مي توانيد براي درج ساعت، تاريخ يا آدرس فايل ها هم به راحتي استفاده کنيد.
تکستر (Texter) يکي از بهترين برنامه هاي جايگزيني متن است که در عين سادگي و رايگان بودن قابليت هاي فراواني را در اختيارتان مي گذارد. با اين کار صرفه جويي بسيار زيادي در وقت شما هم صورت خواهد گرفت. بر خلاف بسياري از برنامه هاي جانشيني متن که فقط در برخي محيط هاي ويرايش متن کار مي کنند، تکستر در پايين دسک تاپ شما مي نشيند و کلمات اختصاري را که براي آن تعريف کرده ايد، در تمامي برنامه ها کنترل کرده، تشخيص داده و جايگزين مي کند. علاوه بر اين با تکستر مي توانيد محل قرارگيري مکان نما را هم بعد از جايگزين کردن متن معين کنيد. يا اينکه محتواي کليپ برد را هم به صورت مجزا و يا در ترکيب با برخي عبارات از پيش تعيين شده درون متن تان جايگزين کنيد. براي دانلود اين برنامه، به نشاني زير مراجعه نماييد:
www.edge-cache.gawker.com/lifehacker/Texter-Installer-0.6.exe
از ديگر برنامه هاي جانشيني متن مي توان به FastFox اشاره کرد که داراي دو نسخه ويژه کاربران مک و ويندوز است. ولي اين برنامه رايگان نبوده و شما بايد آن را خريداري کنيد.
Pharase Expander هم از ديگر برنامه هاي بسيار خوب ويژه کاربران ويندوز است که به دو صورت رايگان و غير رايگان امکانات ويژه اي را در اختيار شما مي گذارد.
برنامه اکتيو وردز (ActiveWords) هم به دو صورت رايگان و غير رايگان براي کاربران ويندوز عرضه شده است. اين برنامه علاوه بر جانشيني متن امکانات ديگري همچون اجراي برخي برنامه ها، باز کردن پوشه ها، ارسال ايميل و… را نيز در اختيارتان مي گذارد.

برنامه هاي مديريت کليپ بورد
 

در ويندوز و ديگر سيستم عامل ها، تنها مي توانيد آخرين متن، فايل يا عبارتي را که کپي کرده ايد، در جاي مورد نظر پيست کنيد و اين کار را بايد به صورت تک به تک انجام دهيد. در کارهاي معمول و روزانه شايد اين مشکل چندان به چشم نيايد، اما هنگام پرکردن تعدادي فرم با اطلاعات تکراري، يا وقتي نياز داريد بخش هاي مختلف چند متن و صفحه اينترنتي، يا چندين آدرس سايت را در قسمت هاي مختلف يک متن قرار داده و استفاده کنيد، محدوديت ويندوز براي پيست کردن آخرين مورد کپي شده کاملا آزار دهنده و وقت گير خواهد بود.
راه حل استفاده از برنامه هاي معروف به مديريت کليپ بورد يا Clipboard Manager است که به راحتي امکان نگهداري حداقل 10 تا 20 مورد آخر کپي شده را در اختيارتان مي گذارند. آنگاه در محل هاي مورد نياز مي توانيد به راحتي از ميان موارد کپي شده عبارات لازم را انتخاب کرده و پيست نماييد. کار اين برنامه ها معمولا بدين صورت است که با استفاده از يک کليد ميانبر ترکيبي، ليستي از موارد کپي شده را باز مي کنند و شما با حرکت ميان آنها گزينه هاي لازم را انتخاب نموده و پيست مي کنيد.
ClipX يکي از مشهورترين و ساده ترين برنامه هاي مديريت کليپ بورد ويندوز است که به رايگان و تنها با 260 کيلوبايت حجم، به راحتي مديريت کليپ بورد شما را در دست مي گيرد. اين برنامه به صورت پيش فرض تنها 25 کپي آخر را در خود نگه مي دارد. اما اگر چندان نگران استفاده از منابع سيستمي نباشيد، مي توانيد اين مقدار را به تعداد بسيار بيشتري افزايش دهيد.
xNeat هم برنامه مديريت کليپ بورد رايگاني است که به دليل سادگي کار، تنظيمات آسان و سريع توانسته جاي خود را در ميان کاربران ويندوز باز کند. اين برنامه به صورت پيش فرض 10 مورد آخر کپي شده را نگهداري کرده و با فشردن کليد ميانبر انتخابي تان، آنها را برايتان ليست مي کند تا عبارات مورد نياز را انتخاب و پيست کنيد. ميزان کپي هاي نگهداري شده در اين برنامه تا 99 مورد قابل افزايش هستند.
اگر تا به حال از نرم افزارهاي جايگزين کننده متن و مديريت کليپ بورد استفاده نکرده ايد شروع کار با آنها کمي گيج کننده و بي معني مي آيد! اما در استفاده از آنها تاکيد و مداومت داشته باشيد تا به آنها عادت کنيد. بعد از مدتي خودتان هم تعجب مي کنيد که تا الان چگونه بدون اين دو نرم افزار کاربردي کارهايتان را انجام مي داده ايد! اينها دو ابزار مهم شما براي سريع تر انجام دادن کارهايتان هستند.
منبع:درسنامه
ارسال توسط کاربر محترم سايت :king007
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image