جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
شركت “استمجن كورپ” در كاليفرنيا ، پنج جنين انسان را شبيه‌سازي کرد و بعد از اطمينان از واقعي بودن اين جنين‌ها، آنها را از بين برد.
-(2 Body) 
شركت “استمجن كورپ” در كاليفرنيا ، پنج جنين انسان را شبيه‌سازي کرد و بعد از اطمينان از واقعي بودن اين جنين‌ها، آنها را از بين برد.
Visitor 228
Category: دنياي فن آوري
يك شركت آمريكايي اعلام كرد كه از فناوري شبيه‌سازي براي توليد پنج جنين انسان استفاده كرده و اميدوار است در نهايت موفق به ساخت سلول‌هاي بنيادي تطابق يافته براي بيماران شود.
به گزارش خبرنگار سايت پزشکان بدون مرز به نقل از رويترز ، شركت “استمجن كورپ” در كاليفرنيا در جريان آزمايش‌هايي براي اطمينان از واقعي بودن اين جنين‌ها، آنها را از بين برد.
پژوهشگران اين شركت كه در يك مركز باروري مستقر است، گفتند به اعتقاد آنها آماده بودن منبع تامين تخمك جديد انسان پروژه آنها را با موفقيت روبه رو خواهد كرد.
اما برخي ديگر از كارشناسان درمورد درستي اين ادعاي علمي كه گزارش آن در نشريه “استم سلز” (سلول‌هاي بنيادي) منشتر شد، ابراز ترديد كردند.
درصورتي كه درستي اين ادعا به اثبات برسد، اولين باري خواهد بود كه يك گروه تحقيقاتي موفق به شبيه‌سازي جنين انسان به عنوان منبع تامين سلول- هاي بنيادي شده است.
چندين نوع سلول بنيادي وجود دارد كه سلول‌هاي بينادي جنيني به دست آمده از جنين‌هاي چند روزه نيرومندترين نوع سلول‌هاي بنيادي به شمار مي‌روند زيرا مي‌توانند انواع مختلف سلول در بدن انسان را توليد كنند.
گروه تحقيقاتي شركت استمجن اعلام كرد كه با استفاده از سلول‌هاي پوستي دو مرد، پنج جنين انساني به دست آوردند.
اين محققان از شيوه انتقال هسته سلول (اس.سي.ان.تي) استفاده كردند كه شامل خارج كردن يك سلول تخمك و تزريق هسته سلولي ازدهنده كه قرار است كپي شود، است.
پيش از اين يك دانشمند كره‌اي در سال ? 2004?با دستكاري در بخش‌هايي از يك گزارش مهم نشان داده بود كه گروه تحت نظر او با استفاده از فناوري شبيه‌سازي جنين‌هاي انساني توليد كرده است .
گروه‌هاي پژوهشي ديگر با استفاده از شيوه‌هاي مختلف سلول‌هاي بنيادي شبيه به سلول‌هاي جنيني توليد كرده‌اند كه اين شيوه‌ها شامل برنامه‌ريزي دوباره يك سلول تخمك انسان يا سلول‌هاي عادي پوست يا گرفتن يك سلول از يك جنين انسان بدون آسيب رساندن به سلول شده‌اند.
اما بسياري از كارشناسان سلول‌هاي بنيادي تاكيد مي‌كنند كه تلاش براي توليد سلول‌هاي بنيادي از جنين‌ها نيز حائز اهميت است.
بنا به گزارش رويترز، واتيكان روز جمعه گزارش منتشر شده درباره شبيه‌سازي جنين انسان را محكوم كرد و آن را بدترين نوع بهره‌برداري از انسان ناميد.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image