جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
گياهان در فضاي باز/:زرشك
-(2 Body) 
گياهان در فضاي باز/:زرشك
Visitor 218
Category: دنياي فن آوري
زرشك
گياه زرشك در قرن هفتم ميلادي شناخته شده است و پيدايش آن از نظر زمين شناسي به دوره ائوسن EUCEN مربوط ميشود. ولي در قرن هشتم ميلادي معرفي گرديده است زرشك در تمام مناطق معتدل نيمكره شمالي مي رويد. در ايران نيز دو واريته زرشك دانه دار و زرشك بي دانه در مناطقي چون خراسان اطراف تهران، قسمتهايي از آذربايجان، اصفهان، كرمان، همچنين بين كرج و چالوس مي رويد. واريته بدون هسته آن معروف به زرشك پلويي عمدتاً در نواحي خراسان كشت مي شود. در اصفهان و كاشان نيز باغهاي زرشك موجود است. در اصفهان نزديك سي و سه پل باغ مصفايي وجود دارد كه به (باغ زرشك) معروف است . زرشك دانه دار بيشتر به صورت زينتي كشت مي شود ولي واريته بي دانه آن از نظر تجارتي داراي اهميت است.
زرشك يا بربريس Berberis SP. از گياهان راسته آلاله Ranals بوده، و جزء تيره زرشكيان مي باشد . اين گياه نهاندانــه دولپه أي و جدا گلبرگ است.
رشد رويشي گياه زرشك در دماي 18-15 درجه سانتيگراد بوده و در مناطق مختلف معمولاً در ماههاي فروردين و ارديبهشت آغاز مي شود. گلدهي زرشك در گرماي حدود 23-19 درجه سانتيگراد نيز ميوه آن ظاهر مي شود. در حرارتهــأي حدود 11-7 درجه سانتيگراد دوره زندگي نهفته يا خواب گياه آغاز مي گردد.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image