جستجو در محصولات

گالري پروژه هاي افتر افکت
گالري پروژه هاي PSD
جستجو در محصولات


تبليغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ايمن نيوز در صفحات
.. سيستم ارسال پيامک ..
اندرويد چيست ؟
-(2 Body) 
اندرويد چيست ؟
Visitor 816
Category: دنياي فن آوري
اندرويد (Android) نام يک سيستم عامل موبايل است که توسط شرکت گوگل توسعه داده ميشود. اين سيستم عامل اوپن سورس است و برپايه هسته لينوکس بنا شده است. اندرويد بر خلاف سيستم عامل iOS آيفون که فقط پردازنده هاي ARM را پشتيباني ميکند، بر روي انواع مختلفي از پردازنده ها (ARM, MIPS, Power Architecture, x86) قابل نصب است. از سال 2008 تاکنون تلفن هاي همراه متعددي با استفاده از اين سيستم عامل به بازار ارائه شده اند. همچنين چندين Tablet PC نيز با استفاده از اين سيستم عامل به بازار ارائه شده اند.
آمارهايي از نرم افزارهاي موجود براي اندرويد
تا ماه اکتبر 2010 تعداد يکصدهزار برنامه جانبي براي اين سيستم عامل نوشته شده است که سهم بزرگي در محبوبيت اين سيستم عامل دارند. تا همين تاريخ تعداد برنامه هاي نوشته شده براي سيستم عامل آيفون 300 هزار بوده است. اما سرعت رشد سيستم عامل اندرويد بسيار بالاتر از بقيه سيستم عامل ها و حتي آيفون است و البته اين موضوع را نبايد از ياد برد که در لحظه نگارش اين مقاله ، اندرويد نصف عمر آيفون را دارد.
اندرويد داراي کتابخانه هاي برنامه نويسي قدرتمندي است که کار برنامه نويسان را بسيار ساده ميکند. از جمله ديتابيس رابطه اي کوچک شده‌ي SQLite ، توابع گرافيکي 3 بعدي openGL ، موتور مرورگر webkit (همانند مرورگر کروم) و موتور گرافيکي SGL .

اندرويد چيست ؟

رابطه اندرويد و جاوا :
نرم افزارهاي جانبي اندرويدي با استفاده از زبان جاوا نوشته ميشوند و براي ارتباط با لايه هاي زيرين سيستم عامل ميتوانند از کتابخانه هاي جاوايي اندرويد استفاده کنند. بخش رابط کاربري سيستم عامل اندرويد با زبان جاوا نوشته شده است و بسياري از برنامه هاي اندرويد هم با جاوا نوشته شده اند. اما اين سيستم عامل ، Java Virtual machine ندارد . براي اجراي برنامه هاي جاوايي روي اين سيستم عامل، کدهاي جاوا به کدهاي Dalvik تبديل ميشوند و سپس روي Dalvik virtual machine اجرا ميشوند. (دالويک يک ماشين جازي جاوايي است که براي سيستم عامل اندرويد بهينه شده است تا هم RAM و هم CPU و هم باطري کمتري مصرف کند). برنامه هاي جاوايي معمولي هم که روي گوشي هاي ديگر اجرا ميشوند با استفاده از نرم افزارهاي شبيه ساز ماشين مجازي جاوا مانند j2ME MIDP Runner روي اين سيستم عامل قابل اجرا هستند.
فرمت فايل هاي پشتيباني شده:
اندرويد در حالت پيشفرض فايل هاي mp3, aac , ogg , amr , midi , mpeg4 , wav , bmp , gif , png , jpg را پشتيباني ميکند. اندرويد Adobe Flash را نيز پخش ميکند و ميتواند فايل هاي GIF متحرک را با حرکت پخش کند. براي پخش فايل هاي جريان دار مانند صوت و ويدئو نيز ميتوانيد از تگ ويدئو html5 و همچنين تکنولوژي Adobe Flash Streaming استفاده کنيد.در نسخه هاي جديد اندرويد، موتور جاوااسکريپت مرورگر کروم که سرعت بسيار بالايي در اجراي کدهاي جاوا اسکريپت دارد به مرورگر اندرويد متصل شده است. (در ضمن مرورگر اندرويد کدهاي HTML5 را پشتيباني ميکند)
محيط برنامه نويسي اندرويد:
Android SDK شامل يک ديباگر، کتابخانه هاي اندرويد، شبيه ساز سيستم عامل ، مستندات اندرويد و فايل هاي نمونه و آموزشي است که به شما در ايجاد اولين برنامه هايتان کمک ميکند. هم اکنون اين SDK بر روي يک سيستم 32 بيتي که لينوکس ، ويندوز و يا mac OSX داشته باشد اجرا ميشود. پيش نيازهاي نصب اين SDK عبارتند از JDK و Apache Ant و python 2.2 . برنامه هاي نوشته شده براي اندرويد با پسوند .apk ذخيره ميشوند.
App Inventor for Android : شاهکار گوگل در ايجاد برنامه هاي اندرويدي:
منبع:http://www.barsam.ir
ارسال توسط کاربر محترم سايت :hasantaleb
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image